Tapyba pagal skaičius 

Prekių kiekis: 60

Ar norėtumėte savo namus papuošti pačių nutapytu paveikslu ant drobės? Dabar tai padaryti galite itin lengvai su tapyba pagal skaičius! Šis laisvalaikio praleidimo būdas patinka tiek suaugusiems, tiek vaikams, todėl kviečiame įsigyti tapybos pagal skaičius rinkinius Dolovija.lt elektroninėje parduotuvėje ir įsitikinti patiems! Skaitykite toliau, jei norite geriau suprasti, kas yra tapyba pagal skaičius ir kaip tapyti šiuo būdu.

Kas yra tapyba, piešimas pagal skaičius?

Tapyba arba piešimas pagal skaičius – tai itin lengvas būdas patiems sukurti paveikslus. Tai paprastai daroma ant drobės, nors kartais gali būti naudojamas ir popierius. Visa tokio tapymo esmė yra suteikti galimybę žmonėms, net ir neturintiems tapybos įgūdžių, nutapyti įspūdingus paveikslus naudojant skaičių pagalbą. Tapyba pagal skaičius – tai „viskas viename“ meno rinkinys, kurį sudaro teptukai, nedideli dažų indeliai ir drobė su skaičiais, nurodančiais, kokia spalva dažyti kiekvieną langelį. Rezultatas – nuostabūs pačių tapyti paveikslai.

Tapybos pagal skaičius istorija prasidėjo palyginti neseniai. 1950-ųjų pradžioje Danas Robbinsas, Detroite gyvenęs kompanijos Palmer Show Card Paint Company komercinis menininkas, gavo užduotį: rasti kūrybišką būdą parduoti daugiau dažų. Tuomet jis sukūrė pirmąjį „Tapybos pagal skaičius“ rinkinį. Įkvėpimo menininkas sėmėsi iš Leonardo Da Vinci, kuris naudojo sunumeruotus raštus ant drobės, mokydamas savo mokinius tapyti. Robbinsas sukūrė pirmąjį tapybos pagal skaičius rinkinį – stalo serviravimo natiurmortą, pavadinimu Abstract No. 1. Tuometinėje Amerikoje abstrakcionizmas buvo labai populiari meno kryptis, bet šis paveikslas susilaukė norimos sėkmės. Tada menininkas nusprendė pakeisti paveikslų temą ir stilių į ką nors labiau prieinamą: peizažus, portretus ir gyvūnus. Kaip parodė laikas, tai buvo teisingas sprendimas.

Šie tapybos pagal skaičius rinkiniai, kuriuose buvo rinkodaros šūkis „Kiekvienas žmogus – Rembrantas!” tapo greitai plintančių reiškiniu, o per šeštąjį dešimtmetį parduota dešimtys milijonų kopijų. Pokario ekonomikos klestėjimo laikais žmonės turėjo daugiau laiko ir galimybių laisvalaikiui, o toks tapybos rinkinys suaugusiems leido išreikšti savo kūrybiškumą su matomu rezultatu – paveikslu, kurį buvo galima pakabinti savo namuose. Po prezidento Eisenhowerio paskyrimo į prezidentus, sekretorius Thomas Edwinas Stephensas Baltųjų rūmų Vakarų sparno koridoriuje netgi kuravo administracijos pareigūnų sukurtų tapybos pagal skaičius kūrinių galeriją!

Nors šie paveikslai buvo neįtikėtinai populiarūs tarp paprastų gyventojų, profesionalūs menininkai kritikavo šią idėją. Jie teigė, kad paprastas skaičių dažymas nuvertino jų darbą ir kūrybinį procesą. Nenuostabu, kad Andy Warholas, domėdamasis masine populiariosios kultūros atkūrimu, atkreipė dėmesį į šį reiškinį ir aplinkinius ginčus. Jo 1962 metais sukurta penkių paveikslų serija „Pasidaryk pats“ buvo susijusi su šia populiaria tendencija - tarp serijos paveikslų buvo ir pusiau baigtų tapybos pagal skaičius peizažų, jūros peizažų, gėlių ir smuikas. Warholas tapo aistringu šių skaičiais pažymėtų drobių kolekcionieriumi. Nepaisant to, ar meno pasaulis juos laikė „tikru menu“,tapybos pagal skaičius dėka menas ir kūryba tapo prieinamos veiklos net ir neturintiems meninio išsilavinimo. Savo 1998 metų atsiminimuose Danas Robbinsas rašė niekada neteigęs, kad tapyba pagal skaičius yra menas. Pasak jo, tai meninė patirtis, leidžianti žmogui, kuris paprastai neimtų teptuko į rankas, patirti tapybos ir kūrybos malonumą.

Tapyba pagal skaičius vaikams ir suaugusiems

Tapyba pagal skaičius labai populiari tiek vaikų, tiek suaugusiųjų tarpe. Vaikams toks piešimas yra puiki meno mokymo priemonė, kuri lavina svarbius įgūdžius, tokius kaip:

Kūrybiškumas. Vienas svarbiausių įgūdžių, kurį norime ugdyti savo vaikams, yra kūrybiškumas. Nors gali pasirodyti, kad tapyba pagal skaičius nereikalauja kūrybiškumo, tai netiesa – skaičių dažymas lavina gebėjimą vizualiai mąstyti ir derinti spalvas, kas ugdo gebėjimą piešti;
Smulkiosios motorikos įgūdžiai ir akių-rankų koordinacija. Vaikai pažįsta pasaulį per prisilietimus ir veiklas, o tapyba jiems leidžia ugdyti rankų-akių koordinacijos ir smulkiosios motorikos įgūdžius. Šie įgūdžiai labai svarbūs gyvenime, nes lavina reakciją, atletiškumą ir produktyvumą;
Instrukcijų paisymas. Labai svarbu vaikus mokyti, kad kiekvienas darbas reikalauja kantrybės. Tapyba pagal skaičius ugdo gebėjimą dirbti su instrukcija, tikslingai ir kantriai siekti norimo rezultato bei susikaupti.

Visi mes būdami vaikai piešdavome pagal skaičius. Tačiau tapyba pagal skaičius skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems! Kūrybiškumas neturi amžiaus apribojimų, todėl šis laisvalaikio praleidimo būdas sukurtas visiems – tam jokių meninių įgūdžių nereikia! Jei jaučiate nostalgiją vaikystei, norite išsiugdyti naują hobį arba tiesiog atsipalaiduoti ir išvengti gyvenimo streso, ši tapybos rūšis ant drobės jums puikiai tiks! Štai, kokiomis savybėmis pasižymi tapyba pagal skaičius suaugusiems:

Padeda kovoti su stresu ir nerimu. Tokia tapybos rūšis leidžia lengvai užmiršti kasdienes problemas ir išreikšti susikaupusią įtampą menine forma. Todėl piešimas pagal skaičius stipriai susijęs ir su psichine bei emocine sveikata. 2005 metais atliktas tyrimas parodė, kad geometrinių figūrų spalvinimas ir dažymas išties padeda kovoti su nerimu;
Lavina gebėjimą susikaupti. Tapydami pagal skaičius jūs ne tik pamiršite kasdienes problemas, bet ir lavinsite gebėjimą susikaupti, išlaikyti dėmesį. Šis laisvalaikio praleidimo būdas reikalauja ne tik kruopštumo, bet ir susikaupimo;;
Stimuliuoja smegenų veiklą. Tinkamas smegenų darbas daro didelę įtaką smegenų sveikatai, ypač su amžiumi. Paprastai tariant, smegenų stimuliavimas yra bet kokia veikla, kuri skatina mąstyti. Tapyba pagal skaičius padeda aktyvuoti smegenų veiklą, gerinti koordinaciją, lavinti atminties ir vizualinio mąstymo įgūdžius. Tai taip pat lavina pirštų miklumą ir skatina kritinį mąstymą. Taigi, paveikslų piešimas pagal skaičius sveika smegenims;
Suteikia pasitenkinimo jausmą. Kiekvienam žmogui būtina turėti pomėgį, kuris jį nuoširdžiai džiugina. Jeigu jums patinka tapyba pagal skaičius, užsiimdamas šia veikla patirsite pozityvias emocijas, numalšinsite stresą ir išreikšite savo kūrybiškumą.

Kaip piešti pagal skaičius?

Per daugiau nei septyniasdešimt metų, tapyba pagal skaičius užkariavo milijonų žmonių širdis. Toks tapymo būdas labai išpopuliarėjo pagrinde dėl to, kad suteikia galimybę naudingai ir įdomiai praleisti laisvalaikį, sukurti nuostabius paveikslus ir išreikšti savo kūrybiškumą. Tai neabejotinai užima svarbią vietą šiuolaikinio meno istorijoje.

Tapyti pagal skaičius labai paprasta – tiesiog reikia naudotis tapybos instrukcija, kuri nurodo, kokius langelius dažyti su tam tikrais dažais. Šiuose rinkiniuose yra drobė arba popierius su skaičiais pažymėtos vietos, šias vietas turite nuspalvinti dažais, kurių skaičius sutampa su vietos skaičiumi. Jeigu esate pradedantysis, siūlome pradžioje rinktis paveikslus su stambesniais langeliais. Jeigu jau turite įgūdžių, galite rinktis paveikslus su smulkiomis detalėmis. Populiariausios temos yra gamta, gyvūnai, miestai.

Tapybos pagal skaičius rinkiniai iš Kanceliarinėsprekės.lt

Jeigu ieškote tapybos pagal skaičius rinkinio internetu gera kaina, mūsų internetinė parduotuvė www.kanceliarinesprekes.lt turi jums puikų pasiūlymą - čia rasite įvairius skirtingo sudėtingumo tapybos pagal skaičius rinkinius pigiau! Įsigyti prekes galite bet kuriame Lietuvos mieste (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai), o nemokamas pristatymas taikomas užsakymams nuo 30 eur. Jeigu suma nesiekia 30 eur, taikomas 2,99 eur mokestis.

Prekes jums pristatys UAB „Dolovija" atstovas arba kurjerių tarnyba per 72 valandas.