Kūrybiniai rinkiniai vaikams 

Prekių kiekis: 22

Vaikai pasaulį mato visai kitaip nei suaugusieji. Jie aplinkoje pastebi kur kas daugiau spalvų, formų, jiems gali kilti keisčiausios idėjos ar sąsajos. Dažnai norėdami įnešti aiškumo, konkretumo ar ieškodami logikos, galime to nė nenorėdami užgožti mažųjų kūrybiškumą. Jei jūsų vaikai nenustygsta vietoje ir nori piešti, siūti, kurti ar tiesiog pertvarkyti aplink esančius daiktus, jų energiją galite nukreipti tinkama linkme. Tai padaryti padės kūrybiniai rinkiniai.

Kūrybiniai rinkiniai mergaitėms ir berniukams – kas tai?

Kūrybiniai rinkiniai – tai mažųjų vaizduotę išlaisvinančios ir tuo pačiu lavinančios priemonės, kurios duoda įrankius kurti, žaisti, eksperimentuoti. Tai gali būti spalvinimo rinkiniai, rankdarbiai, medinė puzlė, markeriai tekstilei ar panašios prekės, kurios smalsiesiems padės kurti savo vaizduotės kūrinius iš įvairiausių medžiagų, pagal jų galvoje sukurtas instrukcijas. Tokie rinkiniai gali būti puikus būdas praleisti laiką drauge ar užimti vaikus, lavinti jų kūrybinius įgūdžius. Jei vaikai rinkinius naudoja ar žaidžia su draugais, bendraamžiais, taip pat lavinami socialiniai, bendravimo įgūdžiai.

Kūrybiniai rinkiniai dažniausiai yra skirstomi pagal tam tikras grupes. Yra bendrų rinkinių, tinkančių visiems, pavyzdžiui, spalvinimo rinkiniai. Jie taip pat gali būti taikomi pagal amžiaus grupes, lytį. Tai kūrybiniai rinkiniai mergaitėms, kūrybiniai rinkiniai berniukams ar kūrybiniai rinkiniai paaugliams. Vyresniame amžiuje populiarūs edukaciniai rinkiniai. Tai žaidimai, leidiniai ar kitos priemonės, kurios padeda mokytis žaidžiant, eksperimentuojant. Tokie rinkiniai gali skatinti ne tik kurti, bet ir daryti įvairias užduotis, bandymus, padėsiančius geriau suprasti aplink supantį pasaulį, lavinti tam tikrus įgūdžius, pavyzdžiui, skaitymo, skaičiavimo, dėmesingumo ir pan.

Priemonės, padedančios atskleisti vaiko kūrybiškumą

Svarbiausia ir pagrindinė taisyklė – neriboti ir neslopinti vaikų kūrybiškumo. Net jei jų elgesys atrodo keistas ar nepatinka tai, kad vaikai piešia ant sienų ar nori kurti, suteikite jiems galimybes tai daryti – nupirkite nuvalomą lentą ir pakabinkite ant sienos, duokite erdvę kambaryje, kurioje jie galėtų daryti ką nori ir eksperimentuoti – piešti, lipdyti, gadinti daiktus.

Nepulkite komentuoti ar kritikuoti jų darbo, venkite jį daryti drauge ar rodyti pavyzdį, kaip turėtų būti. Tegul jie piešia, lipdo, surinkinėja žaislus taip, kaip jiems atrodo geriausia.

Kūrybiškumą skatina ir įvairūs žaidimai. Šiuo metu galite įsigyti įvairių papildomų priemonių, kurios padės lavinti vaikų kūrybiškumą, juos edukuoti. Tai įvairūs leidiniai, STEAM eksperimentai, kūrybiniai rinkiniai vaikams, stovyklos ir pan. Svarbiausia drauge ieškoti veiklų ar priemonių, kurios vaikui būtų artimiausios.

Įsigykite kūrybinius rinkinius internetu

Jei jus domina kūrybiniai rinkiniai vaikams, jų galite įsigyti ne tik knygynuose ar specializuotose parduotuvėse, bet ir internetu. Juos pirkti el. parduotuvėse verta, nes čia rasite platesnį pasirinkimą, pritaikytą įvairioms amžiaus grupėms, taip pat prekių galite įsigyti geresne kaina. El. parduotuvėse rasite ne vieną akciją ar patrauklų pasiūlymą, todėl kūrybiniai rinkiniai mergaitėms ir berniukams kainuos pigiau nei fizinėse prekybos vietose.