Dėlionės (puzzle) 

Prekių kiekis: 222

Puzlės / dėlionės

Lavinančios dėlionės, daugelio vadinamos puzle, laisvalaikio veiklų srityje tikrai ne naujokės. Prieš kurį laiką, tik atsiradusios, jos buvo labai populiarios, jas mielai dėliojo ir vaikai, ir suaugusieji. Tačiau stalo žaidimų ir panašių veiklų spektras plėtėsi, o tobulėjančios naujausios technologijos bei virtualios pramogos kiek prigesino dėlionių populiarumą. Ir ne tik jų – nemažai stalo žaidimų ir panašių pramogų buvo nukonkuruoti. Tačiau laikai kinta, ratas sukasi ir dėlionės grįžta į populiarių veiklų sąrašus. Natūralu, tėvai ieško įvairių būdų, kuo sudominti savo atžalas ir mažinti jų laiką, praleidžiamą prie ekranų. O ir patys suaugusieji vėl nevengia dėlioti puzle: tiek vieni, tiek su šeima ar bičiulių būriu. Jei nuspręsite papildyti turimų dėlionių arsenalą, o galbūt įsigyti savo pirmąją dėlionę, susidursite su labai didele pasiūla! Ką rinktis, į ką atsižvelgti, kur pirkti?

Dėlioti naudinga?

Dėlionės vaikams ar suaugusiems nėra tik laiko praleidimas – jų nauda kur kas didesnė!

 • Greičiausiai kiekvienas sutiks, jog tokia veikla tikrai padeda sutelkti dėmesį. Žiūrėkite, net vaikai, kurie paprastai nenustygsta vietoje ir viena veikla nelinkę užsiimti ilgai, su dėlionėmis užtrunka. Ir ne todėl, kad sunku, tačiau todėl, kad tai „įtraukia“, norisi įdėti dar, tada dar vieną detalę, galiausiai – pamatyti galutinį rezultatą.
 • Spartina mąstymo procesus. Dėliojant svarstoma net tik tai, kur dėti vieną ar kitą detalę, tačiau ir tai, kaip atrodys tam tikra dėlionės dalis, ieškoma būtent jai tinkamų detalių, mąstoma „į priekį“.
 • Teigiama, jog toks žaidimas teigiamai veikia ir trumpalaikę atmintį.
 • Ar sutiksite, kad dėlionės suaugusiems ir vaikams kelia nuotaiką? Tai gali būti susiję su tuo, jog susikoncentruojama į šią veiklą ir pamirštami tam tikri rūpesčiai, problemos. Taip pat teigiama, jog dėlionių dėliojimo metu padidėja dopamino – neretai vadinamo laimės hormonu – gamyba, todėl malšinamas stresas, jaučiamasi laimingesniais, o surinkus dėlionę neabejotinai aplanko itin malonus jausmas, pasitikėjimas savimi ir pan.
 • Verta atskirai paminėti ir dėlionių naudą būtent vaikams. Tai pirmiausia jos daro teigiamą įtaką mažylio rankų raumenų bei judesių koordinacijai, taip pat rankų ir akių koordinacijai. Patiems mažiausiems tai padeda skirti spalvas. Neabejotinai dėlionės padeda lavinti vaikų atmintį.

Tai tik keli dėlionių privalumai, tačiau jų spektras kur kas platesnis. Greičiausiai dabar nė neabejojate, kad nauja dėlionė – šaunus pirkinys?

Dėlionės vaikams

Vaikams skirtų dėlionių pasirinkimas neįtikėtinas. Jos skiriasi detalių skaičiumi, jų dydžiu, paveikslėliais, forma, nuo kokio amžiaus rekomenduojamos ir kitais aspektais. Jei renkatės dėlionę vaikui internetu, bus kur kas paprasčiau, nes didžiulį asortimentą galite filtruoti pagal vaiko amžių arba detalių skaičių (mat šie du aspektai dažnai susiję). Tai leis gerokai susiaurinti pasirinkimų lauką.

Patiems mažiausiems tinkamiausios yra didelės vienos ar kelių detalių dėlionės, kur viena detalė yra vienas paveikslėlis ir ją reikia įdėti į atitinkamą formą. Tai dažnai būna medinės dėlionės.

 • Vaikams nuo 2 metų tinka keliolika detalių turinčios dėlionės. Geriausia, jei jos bus stambesnės ir kuo tvirtesnės, nes mažytes nepatogu vaikui paimti, o plonos ir netvirtos gali neatlaikyti mažylio „naudojimo“. 2–3 metų vaikams tinka dėlionės, turinčios iki 20 detalių.
 • Vaikams nuo 3 metų tinka apie 30 ar kiek daugiau detalių turinčios dėlionės. Jos neturėtų būti smulkios.
 • Puzlės vaikams nuo 6 metų jau galite drąsiai pirkti 100 ir daugiau detalių, jos gali būti ir smulkesnės.

Visgi tokios rekomendacijos labai bendros, nes viskas priklauso nuo vaiko. Kai kurie būdami vyresnio amžiaus dėlioja mažiau detalių turinčias dėliones. O yra vaikų, kurie būdami 4–5 metų amžiaus, geba sudėti kelių šimtų detalių dėliones. Tad geriausiai „pataikysite“ atsižvelgdami į konkretų vaiką ir jo gebėjimus.

Dėlionės suaugusiems

Dėlionių kategorijoje galime rasti ir labai didelį pasirinkimą dėlionių suaugusiems. Kuo jos skiriasi nuo vaikiškų? Dažniausiai – detalių skaičiumi, jų dydžiu ir paveikslais. Suaugusiems skirtos dėlionės turi šimtus, o dauguma – tūkstančius detalių, pavyzdžiui, 500, 1000 detalių, taip pat 1500, 2000 detalių ar dar saugiau. Jos yra smulkios, kas dėliojimo procesą apsunkina.
Dėlionės suaugusiems vizualiai labai skirtingos. Sudėlioję daugumą jų išvystume įstabius paveikslus: peizažus, miestus, žmones, labai populiarūs žemėlapiai: tiek Lietuvos, tiek pasaulio ar konkrečių žemynų, šalių žemėlapis (populiarūs paveikslai yra: Egiptas, Italija ar kt.). Neretai suaugusieji dėliones suklijuoja ir jos tampa puikiais interjero akcentais.

Pagal detalių skaičių

Detalių skaičius yra reikšmingiausias dėlionių skiriamasis bruožas. Jos gali turėti labai įvairų detalių kiekį, pavyzdžiui: 30, 60, 100, 160, 200, 250, 500, 1000, 1500, 2000, 4000, 5000 detalių ar kt. Vaikams skirtos dėlionės paprastai turi iki šimto, 100–200, 200–500 detalių. Rinktis reikėtų pagal vaiko amžių bei gebėjimus. Vyresniems vaikams, paaugliams patinka dėlioti 1000 detalių puzles. Suaugusiems skirtos dėlionės paprastai detalių skaičiumi viršija tūkstantį.

Dėlionės mūsų asortimente

 • Mūsų el. parduotuvėje rasite didelį pasirinkimą dėlionių vaikams ir suaugusiems.
 • Turime labai platų pasirinkimą pagal paveikslėlius: su gyvūnais, miestais, pasakų ir animacinių filmukų herojais, prieskoniais, transporto priemonėmis ir kt. Tad atrasite tinkamiausius ir suaugusiems, ir vaikams: berniukams bei mergaitėms.
 • Labai plati įvairovė pagal detalių skaičių lemia milžinišką pasirinkimą mažiesiems, ūgtelėjusiems vaikams, paaugliams ir suaugusiems. 50, 80, 100, 200, 500, 1000, 1500, 2000, 3000, 9000 detalių ir daug kitų pasirinkimų.
 • Dėlionės su nuotrauka: spalvota arba nespalvota. Visos foto yra ryškios, aiškios, kokybiškos.

Puzlės internetu gera kaina

Dėlionės internetu perkamos labai dažnai, kadangi el. parduotuvėse yra labai platus pasirinkimas, o ir kaina neretai itin patraukli. Mūsų asortimente dėlionių kainos varijuoja labai plačiame diapazone – maždaug nuo poros eurų iki daugiau kaip 100. Taip pat suteikiame progą mokėti dar pigiau, kai dėlionėms taikoma akcija.

Kur įsigyti dėlionių vaikams ir suaugusiems?

Jei norite paįvairinti šeimos vakarus, vaikų laisvalaikiui suteikti daugiau prasmės, užsiimti atpalaiduojančia, tačiau drauge smegenų veiklą skatinančia veikla, siūlome įsigyti dėlionių! Pirkti mūsų el. parduotuvėje bus labai patogu ir paprasta. Rikiuokite platų asortimentą pagal aktualius kriterijus ir dėkite patikusias puzles į pirkinių krepšelį. Prie prekių rasite aprašymus, tikslias kainas, aktualią informaciją. Taip pat esate laukiami ir mūsų fizinėje parduotuvėje Vilniuje, Ševčenkos gatvėje.